"DĚLÁME DO VČEL"

Vítejte na našem webu

VČELÍ STRÁŽ stále usiluje o omlazení zájemců o včelaření.

Přispět k tomu může činnost včelařských kroužků mládeže.

V ČR pracuje cca 220 kroužků, ve kterých se učí včelařit přibližně 2.500 dětí.

 Je však třeba, aby mladých včelařů bylo ještě více.

 

NEVÁHEJTE A STAŇTE SE NOVÝM ČLENEM, NEBO VEDOUCÍM KROUŽKU MLADÝCH VČELAŘŮ

Celostátní setkání kroužků včelařské mládeže - ROJENÍ 2017

V termínu od 29. července do 3. srpna 2017 organizovala VČELÍ STRÁŽ, z.s. již tradiční Celostátní setkání kroužků včelařské mládeže pod názvem ROJENÍ 2017. Letos se tato akce konala v Rekreačním zařízení v Lubenci (Středočeský kraj). Na akci se sešli zástupci z 24 včelařských kroužků z celé ČR.

FOTOGRAFIE z akce - ZDE

SEZNAM nejdůležitějších celostátních a mezinárodních akcí a aktivit zaměřených na včelařskou mládež pro rok 2017 naleznete - ZDE.

CELOSTÁTNÍ SEMINÁŘ PRO VEDOUCÍ KROUŽKŮ VČELAŘSKÉ MLÁDEŽE

VČELÍ STRÁŽ, z.s. připravuje v termínu 20. - 22. října 2017 v Praze celostátní Seminář pro vedoucí kroužků včelařské mládeže. Bližší informace, program a možnost se přihlásit naleznete ZDE.

SETKÁNÍ VČELAŘŮ V SENÁTU ČR

V rámci setkání organizací pracujících se včelařskou mládeží, které proběhlo v Senátu parlamentu ČR v pátek 20. 11. 2015 byl předán pohár vítěznému kroužku RAKOvčelaříků z Rakovníka v soutěži O PUTOVNÍ POHÁR MINISTRA ZEMĚDĚLSTVÍ.

VČELAŘÍCI V BRUSELU

Ve dnech 21.-23. ledna 2014 se vydalo deset včelaříků ze šesti českých včelařských kroužků mládeže na prohlídku Bruselu a Evropského parlamentu. Poděkování patří europoslanci MUDr. Jiřímu Maštálkovi, který tuto návštěvu zorganizoval a se "včelaříky" si také popovídal.

Krásná knížka od Veroniky Souralové, kterou rozhodně doporučujeme zařadit do kroužkové knihovničky.

Ve dnech 29.7.-3.8.2017 se mnoho mladých VČELAŘÍKŮ účastnilo v RZ Lubenec již tradičního Celostátního setkání včelařských kroužků, které organizoval spolek VČELÍ STRÁŽ pro zástupce 24 VKM z celé republiky. Vydařené akce se účastnili i člen Včelí stráže Dominik Hašek, nebo předseda Spolku pro rozvoj včelařství MÁJA RNDr. Václav Švamberk.

Více fotografií - ZDE

Do soutěže o LOGO VČELAŘÍKŮ se přihlásilo přez čtyřicet prací. Ty nejlepší nyní vybírají samotní VČELAŘÍCI. Deset nejlepších předají odborné porotě, která vytvoří pořadí. Loga najdete - ZDE.

MEZINÁRODNÍ SETKÁNÍ VČELAŘSKÉ MLÁDEŽE

Ve dnech 16. - 22. května 2017 proběhlo v Praze Mezinárodní setkání včelařské mládeže - ROJENÍ 2017. Přez 60 účastníků z osmi zemí (ČR, Slovensko, Polsko, Německo, Holandsko, Litva, Kazahstán, Wales). Spolek VČELÍ STRÁŽ, z.s. organizoval již třetí mezinárodní setkání pro mladé zájemce včelaření. Odkaz na VIDEO.

        ZNAČENÍ VČELÍCH MATEK
BARVA V LETECH
modrá 2020
bílá 2021
žlutá 2017
červená 2018
zelená 2019

 

Pořad o včelách, včelařích a medu

POD POKLIČKOU (čt1 - 10.12.2008)

Vyhledávání

NOVÝ VIDEOKANÁL "VČELAŘÍCI" - mladí včelaři

Na stránkáchy youtube jsme pro Vás připravili nový videokanál VČELAŘÍCI. Zde najdete zajímavá krátká videa ze života KROUŽKU VČELAŘSKÉ MLÁDEŽE (VKM). Videa, která natočila VČELÍ STRÁŽ, Vám ukáží čím vším se také mohou VKM zabývat. Každý z cca 17 videí je natočeno v českém i anglickém jazyce.

TROCHA Z HISTORIE

PATRONI a PARTNEŘI PROJEKTŮ

 

DOPORUČUJEME PRO VČELAŘÍKY

Tento slovník RNDr. Václava Švamberka obsahuje 222 včelařsky významných pojmů s bohatým obrazovým doprovodem, jejich překlad do angličtiny a němčiny a výklad pojmu v češtině. Obsahuje také „obrácené“ slovníky, tj. anglicko-český a německo-český. Prostě užitečný pomocník pro všechny, kdo si přejí mít jasno, co je co ve včelařství, a pro každého včelaře, který má včelařské přátele v zahraničí a chce s nimi komunikovat.

Celobarevná publikace formátu A5, laminovaná obálka, vazba šitá brožovaná.

Počet stran: 88

možno objednat na www.majabee.cz/prodejna