"DĚLÁME DO VČEL"

Vítejte na našem webu

VČELÍ STRÁŽ stále usiluje o omlazení zájemců o včelaření.

Přispět k tomu může činnost včelařských kroužků mládeže.

V ČR pracuje cca 220 kroužků, ve kterých se učí včelařit přibližně 2.000 dětí.

 Je však třeba, aby mladých včelařů bylo ještě více.

 

NEVÁHEJTE A STAŇTE SE NOVÝM ČLENEM, NEBO VEDOUCÍM KROUŽKU MLADÝCH VČELAŘŮ

Celostátní setkání kroužků včelařské mládeže - ROJENÍ 2017

V termínu od 29. července do 3. srpna 2017 organizovala VČELÍ STRÁŽ, z.s. již tradiční Celostátní setkání kroužků včelařské mládeže pod názvem ROJENÍ 2017. Letos se tato akce konala v Rekreačním zařízení v Lubenci (Středočeský kraj). Na akci se sešli zástupci z 24 včelařských kroužků z celé ČR.

FOTOGRAFIE z akce - ZDE

SEZNAM nejdůležitějších celostátních a mezinárodních akcí a aktivit zaměřených na včelařskou mládež pro rok 2017 naleznete - ZDE.

CELOSTÁTNÍ SEMINÁŘ PRO VEDOUCÍ KROUŽKŮ VČELAŘSKÉ MLÁDEŽE

VČELÍ STRÁŽ, z.s. připravuje v termínu 20. - 22. října 2017 v Praze celostátní Seminář pro vedoucí kroužků včelařské mládeže. Bližší informace, program a možnost se přihlásit naleznete ZDE.

SETKÁNÍ VČELAŘŮ V SENÁTU ČR

V rámci setkání organizací pracujících se včelařskou mládeží, které proběhlo v Senátu parlamentu ČR v pátek 20. 11. 2015 byl předán pohár vítěznému kroužku RAKOvčelaříků z Rakovníka v soutěži O PUTOVNÍ POHÁR MINISTRA ZEMĚDĚLSTVÍ.

VČELAŘÍCI V BRUSELU

Ve dnech 21.-23. ledna 2014 se vydalo deset včelaříků ze šesti českých včelařských kroužků mládeže na prohlídku Bruselu a Evropského parlamentu. Poděkování patří europoslanci MUDr. Jiřímu Maštálkovi, který tuto návštěvu zorganizoval a se "včelaříky" si také popovídal.

Ve dnech 29.7.-3.8.2017 se mnoho mladých VČELAŘÍKŮ účastnilo v RZ Lubenec již tradičního Celostátního setkání včelařských kroužků, které organizoval spolek VČELÍ STRÁŽ pro zástupce 24 VKM z celé republiky. Vydařené akce se účastnili i člen Včelí stráže Dominik Hašek, nebo předseda Spolku pro rozvoj včelařství MÁJA RNDr. Václav Švamberk.

Více fotografií - ZDE

Do soutěže o LOGO VČELAŘÍKŮ se přihlásilo přez čtyřicet prací. Ty nejlepší nyní vybírají samotní VČELAŘÍCI. Deset nejlepších předají odborné porotě, která vytvoří pořadí. Loga najdete - ZDE.

MEZINÁRODNÍ SETKÁNÍ VČELAŘSKÉ MLÁDEŽE

Ve dnech 16. - 22. května 2017 proběhlo v Praze Mezinárodní setkání včelařské mládeže - ROJENÍ 2017. Přez 60 účastníků z osmi zemí (ČR, Slovensko, Polsko, Německo, Holandsko, Litva, Kazahstán, Wales). Spolek VČELÍ STRÁŽ, z.s. organizoval již třetí mezinárodní setkání pro mladé zájemce včelaření. Odkaz na VIDEO.

        ZNAČENÍ VČELÍCH MATEK
BARVA V LETECH
modrá 2020
bílá 2021
žlutá 2017
červená 2018
zelená 2019

 

Vyhledávání

TROCHA Z HISTORIE

PATRONI a PARTNEŘI PROJEKTŮ

 

DOPORUČUJEME PRO VČELAŘÍKY

Tento slovník RNDr. Václava Švamberka obsahuje 222 včelařsky významných pojmů s bohatým obrazovým doprovodem, jejich překlad do angličtiny a němčiny a výklad pojmu v češtině. Obsahuje také „obrácené“ slovníky, tj. anglicko-český a německo-český. Prostě užitečný pomocník pro všechny, kdo si přejí mít jasno, co je co ve včelařství, a pro každého včelaře, který má včelařské přátele v zahraničí a chce s nimi komunikovat.

Celobarevná publikace formátu A5, laminovaná obálka, vazba šitá brožovaná.

Počet stran: 88

možno objednat na www.majabee.cz/prodejna

Krásná knížka od Veroniky Souralové, kterou rozhodně doporučujeme zařadit do kroužkové knihovničky.

Pořad o včelách, včelařích a medu

POD POKLIČKOU (čt1 - 10.12.2008)