"DĚLÁME DO VČEL"

POZVÁNKA na IMYB 2014 -  Polsko 5.-8. června 2014

Zlatá včela má vítěze

Ústřední kolo této populární soutěže včelařské mládeže proběhlo ve dnech 16. – 18. května v SOUV-VVC, o. p. s., v Nasavrkách. Sešlo se tu 36 nejlepších včelaříků z celé České republiky, kteří nejlépe obstáli v jedenácti oblastních kolech. Účastníci soutěžili v těchto disciplínách: test včelařských znalostí, mikroskopování, obhajoba písemné práce, včelařské pomůcky, včelařská praxe a určování včelařsky významných rostlin. Prvních deset nejúspěšnějších absolvovalo “rozstřel” na včelnici Libáň, kde prokázali své dovednosti při manipulaci se včelstvy. Z tohoto rozstřelu vzešlo konečné pořadí:

 

1. Benedikt Janda – Třebenice (vedoucí kroužku Eva Křivohlavá)

2. Matěj Frouz – Stříbro (vedoucí kroužku. Oldřich Koubek)

3. Matěj Brzica – Stříbro (vedoucí kroužku Oldřich Koubek)

4. Mário Herák – Ostrožská Nová Ves (vedoucí kroužku František Nešpor)

5. Jakub Raus – České Budějovice (vedoucí kroužku Jarmila Ichová)

 

Český svaz včelařů budou na 5. Mezinárodním setkání včelařské mládeže /IMYB/ v Polsku reprezentovat tři nejúspěšnější, čtvrtý a pátý v pořadí jsou jejich náhradníky. Všem účastníkům soutěže děkujeme za jejich celoroční přípravu, díky které se jim podařilo se zúčastnit tohoto ústředního kola a našim reprezentantům v polské Psczelej Woli vzkazujeme, že jim tady u nás budeme držet palce.

 

IMYB 2013

Letošní mezinárodní setkání mladých včelařů (IMYB) v Německu bylo v mnohých aspektech v práci s mládeží zlomovým okamžikem v oblasti v práci s mládeží. Dokládá to i účast nejvyšších představitelů D.I.B. - Německého svazu včelařů (prezident Peter Maske, víceprezident Ulrich Kinkel, čestní prezidenti Anton Reck a Friedrich-Wilhelm Brinkmann a členové předsednictva D.I.B., vedoucí sekretariátu Barbara Löwer, která byla pověřena organizací setkání), ale i prezidenta evropské komise Apimondie pana Philipa McCabe. Pan McCabe považuje v současné době práci s mládeží za jednu z nejvýznamnějších priorit a vysoce ohodnotil jak historii tak i úroveň organizace IMYBu. Nejvíce však byl překvapen vysokými odbornými znalostmi všech účastníků. Proto také nabídl zahájení jednání o podpoře bruselských institucí a o účasti vítězů IMYBu na kongresu v Jižní Koreji v roce 2015. Prezident Peter Maske na slavnostním vyhlášení vítězů ocenil práci českých včelařů, kteří vytvořili a koordinují projekt IMYB a podle jejichž vzoru se dnes v jednotlivých evropských státech organizují celostátní soutěže a rozvíjí se systematická práce s mládeží. Velké poděkování patří hlavním organizátorům Katrin a Hartmutu Fahrenhorstovi, Dennisu Schülerovi, včelaříkům z Unnas Honigdiebe, včelařskému spolku z Münsteru a desítkám dalších dobrovolných organizátorům. Největší dík si však zaslouží český bronzový tým ve složení Marie Machačová, Pavel Dostalík a Rudolf Schwarz, kteří byli nejúspěšnější německy nehovořící zemí, za vynikající umístění, výborné odborné znalosti a za aktivní a přátelské vystupování během celého pobytu.

Vyhledávání

Oficiální LOGO IMYB

IMYB 2012 - Praha

V budově senátu ČR proběhlo slavnostní zahájení soutěže IMYB. Ve dnech 9.- 12.7.2012 se soutěže zúčastnilo 14 týmů, některé výpravy se účastnily soutěže poprvé Irsko,Skotsko, Izrael.