"DĚLÁME DO VČEL"

Včelařský kroužek Ostrožská Nová Ves

Zájmová činnost mladých včelařů    -    VČELÍ NAUČNÁ STEZKA

Připoutat mládež k systematické činnosti v zájmových kroužcích na dobrovolné bázi není nikdy jednoduché. Očekávaná práce musí být pro děti především zajímavá a rozhodujícím krokem je upoutat děti ještě před založením kroužku, aby se do kroužku vůbec přihlásily. Materiální vybavení je méně významné a buduje se postupně až v době existence kroužku.

Jak to proběhlo u nás?

Neutěšený stavy včelstev a vysoký věkový průměr  byl v minulosti v naší organizaci alarmující. V  přidružené vesnici byli dokonce jen 2 včelaři, kteří vlastnili jen 14 včelstev. V naší obci byl stav o něco lepší, nikoliv však uspokojující. Zákonitě musí každého napadnout, že jedinou cestou je orientace na školu, a tuto cestu jsme volili i my.

Nabídli jsme  jedné z paní učitelek promítnutí filmu o včelách v rámci hodin přírodopisu. Vznikla z toho včelařské beseda a děti projevily první větší zájem o včely a přihlásily se k práci v kroužku. Mimo soutěž, jako hosté, jsme se zúčastnili oblastního Setkání včelařských kroužků v Uherském Brodě, a tam už se začínalo hovořit o založení včelařského kroužku. Založení kroužku tedy bylo na spadnutí a stalo se tak 29.dubna 1999. Přihlásili žáci i žákyně a kádr se v průběhu stabilizoval na devět žáků, z toho zůstaly mezi námi i dvě holky.

Naše činnost 2000-2003       Naše činnost 2005-2007        Naše činnost 2008           

WEBOVÉ STRÁNKY ZO ČSV - OSTROŽSKÁ NOVÁ VES

Vyhledávání

KONTAKTNÍ ADRESA

Jan Štětina

Dědina 43

687 22 Ostrožská Nová Ves

mobil: 603 909 587

mail: ANSUO@seznam.cz

Zřizovatel:

ZŠ Ostrožská Nová Ves

 

Krásná kniha pro mládež o včelách a včelaření

TOPlist